OR Słupsk

5 maja 2024 r. Słupska Salwa (Słupska Akcja Lokalnego Wystrzału Artystycznego) otwarta, piękna pogoda, wiele atrakcji.

Druga część przebiegła nieco inaczej jak planowano, SALWE dopełniła burza z deszczem i grzmotami.

Słupscy Stomicy dzielnie służyli swoją pomocą.

Z serca dziękujemy za zaproszenie❤️

Słupscy Stomicy gościli u siebie dr Hannę Łukaszewską z firmy Coloplast. Było to bardzo ciekawe spotkanie na temat nowinek sprzętu stomijnego, jak również traktujące o możliwości założenia na swój telefon aplikacji "estomia", w której można uzyskać cenne porady na temat stomii.

Dziękujemy również pani Justynie Tarce ze sklepu medycznego "Akson". Szczególne podziękowania dla naszej pielęgniarki stomijne Ewy Postraszyńskiej, która prosto z dyżuru znalazła chwilę, by służyć nam swoją pomocą.

Z serca dziękujemy❤️

Słupscy Stomicy mieli okazję gościć u siebie cudownego człowieka, Henia z Bytowa, który posiada stomie od 24 lat i się iryguje. Cieszymy się, że mogliśmy poznać taką możliwość, choć wiemy, że nie każdy stomik może się irygować i potrzebna to tego jest zgoda lekarza onkologa.  Szczególne podziękowania również dla kochanej p. Aldony Słowik za pomoc i poczęstunek.

Gmina Kępice to jedna z naszych ulubionych gmin, którą lubimy odwiedzać, a na dodatek przecudne spotkanie z naszą kochaną Zosią z Kępic, która od niedawna już nie ma stomii (udało jej się zespolić).

Mieliśmy również okazję poznać nowego kolegę stomika – Bronisława, również z Kępic, niesamowity bohater, doświadczony przez życie, a zarazem pełen uśmiechu i pozytywnego podejścia do choroby i samej stomii.

Jesteśmy sobie bardzo potrzebni, bo każdy coś wnosi dobrego dla drugiej osoby.

Dziękujemy za zaproszenie i gościnę.

Bardzo się cieszymy z Akcji profilaktycznej, w której mogliśmy uczestniczyć w Słupsku i dzielić się nasza wiedzą i doświadczeniem związanym z bycia stomikiem.

Spotkanie cieszyło się zainteresowaniem i dużo osób nie wiedziało, że w Słupsku jest Stowarzyszenie Pol-ilko, które zrzesza osoby ze stomią, jak również ich bliskich, dzieli się pomocą i wsparciem, posiadają numer telefonu (664-332-442), gdzie można zadzwonić o każdej porze, zaczerpnąć wiedzy na temat stomii, zwłaszcza gdy wyjdzie się ze szpitala i nie bardzo wiadomo co dalej.

Przeszliśmy tę drogę ze stomią kawałek po kawałku, więc wiemy jak trudne jest to, szczególnie na samym początku.

Dziękujemy